PODSUMOWANIE : OFF ROAD MKM 23 marzec 2014

Południowa Polska. Myślenice. MKM – czyli Myślenicki Klub Motorowy. Niedziela – 23 marzec 2014. To cztery podstawowe informacje, które powinien zapamiętać każdy amator jazd terenowych. Zarówno kierowca, pilot jak i kibice – bo to miejsce i czas narodzin nowej imprezy off-roadowej w naszym regionie. W zawodach wzięło udział 26 ekip. Impreza została zorganizowana za sprawą Myślenickiego Klubu Motorowego pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice – Pana Macieja Ostrowskiego.

 

W szybkim podsumowaniu niedzielna przygoda rozpoczęła się honorowym startem z płyty głównej myślenickiego rynku. Skąd uczestnicy przejechali na dwie trasy – jedni na trasę TURYSTYCZNĄ przeznaczoną dla samochodów „mniej terenowych” znajdującą się na torze off-roadowym w Myślenicach przy ul. Burmistrza Marka, drudzy na trasą ADVENTURE i EXTREME, przeznaczoną dla pojazdów przystosowanych do jazdy po „mocnym” terenie – której pierwszy odcinek znajdował się na terenach Borzęty. Przejazd w klasie ADVENTURE i EXTREME, uzależniony był od posiadanej wyciągarki – kolejno elektrycznej i mechanicznej. Drugi odcinek dla obu klas znajdował się również na torze off-roadowym, jednak trasa uległa modyfikacji. Pojazdy zostały puszczone po przepięciu taśm do dwóch „dziur”, które przysporzyły zawodnikom problemów, a kibicom – niesamowite ujęcia fotograficzne i emocje.

Trasa TURYSTYCZNA – w kategorii tej wystartowało 9 załóg. Każda z ekip za zadanie miała przejechać wyznaczony odcinek trzykrotnie, z czego do wyników brane były dwa najlepsze przejazdy. W tej klasie swój honorowy udział wziął Burmistrz – Maciej Ostrowski.

Trasa ADVENTURE i EXTREME– w klasie z elektrycznymi wyciągarkami udział wzięło  10 załóg, natomiast z mechanicznymi - 7 załóg. Ekipy miały do przejechania dwa odcinki ( chociaż w zasadzie można powiedzieć, że trzy ) - jeden na terenach Borzęty, drugi – składający się z dwóch etapów na torze. Odpowiednio trasy na Borzęcie zostały ułożone w dwóch konfiguracjach – lżejszej i trudniejszej. Kto był to widział teren na jakim zawodnicy musieli się zmagać – wąwozy, trawersy, błoto, podjazdy oraz niezliczona ilość drzew, które cały czas były wykorzystywane. ;) Dla kibiców – teren wymarzony do obserwowania zmagań kierowców i ich pilotów, dla zawodników – ciężko, ale ogólnie słychać było zadowolenie.

Po ukończeniu przejazdu, wszystkie ekipy przekierowane zostały na tor w Myślenicach, gdzie do przejechania zostały już dwa odcinki „szybkościowe”. Przejazdy te zostały poszerzone w porównaniu do klasy TURYSTYK o dwa przejazdy przez „dziurę” – co podniosło efektywność zawodów.

Po wszystkich przejazdach nastąpiło rozdanie pucharów, dyplomów we wszystkich klasach. Wyniki prezentujemy poniżej:

Udział Honorowy :

Burmistrz Ostrowski Maciej, Solarz Jarosław

Klasa TURYSTYCZNA:

I miejsce – Miętka Marek, Miętka Barbara

II miejsce – Flaga Krzysztof, Szwajca Andrzej

III miejsce – Rapacz Grzegorz, Rapacz Paweł

Klasa ADVENTURE:

I miejsce – Rusek Janusz, Rusek Rafał

II miejsce –  Jakubiak Krzysztof, Rapacz Jacek

III miejsce –  Pyrz Antoni, Stanik Marcin

Klasa EXTREME:

I miejsce – Paś Ziemowit, Sidor Michał

II miejsce –  Skupień Zenon, Grabowski Witold

III miejsce – Łysoń Dariusz, Mirocha Wojciech

Wśród opinii zawodników zostaliśmy oceni pozytywnie jak na debiutantów. Wiadomo, kilka rzeczy jest do poprawienia – ale czas na to będzie na następnych zawodach, żeby pokazać zawodnikom – „JEST LEPIEJ”. Wśród opinii na plus zawodnicy przede wszystkim wymieniali odpowiednie otaśmowanie i konfigurację trasy. Natomiast w minusach, dało się słyszeć – „dlaczego tak mało było wiadomo wcześniej o tej imprezie?” – z tym obiecujemy – poprawimy się! Jak tylko ustalimy terminy kolejnych imprez off-roadowych damy znać.!

Zapraszamy również do obejrzenia relacji z zawodów przygotowanej przez Telewizję Powiatową Myślenice :

http://www.myslenice-itv.pl/rajd-terenowy-off-road-mkm-myslenice-23-marca-2014/

MKM

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce internetowej.