PODSUMOWANIE : II OFF ROAD MKM

24-26 października 2014 – to właśnie ten weekend kiedy MKM – czyli Myślenicki Klub Motorowy, zorganizował swój II OFF ROAD MKM. Tym razem zaszaleliśmy i odważyliśmy się na organizację imprezy kilku dniowej – tak aby nasi uczestnicy mogli się wyjeździć! W zawodach wzięły udział 22 ekipy. Impreza została zorganizowana za sprawą Myślenickiego Klubu Motorowego pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice – Pana Macieja Ostrowskiego.

 

PIĄTEK

W szybkim podsumowaniu przygoda rozpoczęła się PROLOGIEM dla wszystkich ekip. Samochody miały do przejechania na czas krótki odcinek terenowy znajdujący się na Tarnówce- obok Cmentarza Żydowskiego w Myślenicach. Czasy uzyskane przez zawodników, dały kolejność startowania do następnego odcinka specjalnego.

Po PROLOGU wszyscy wrócili do Centrum Szkoleniowego Jałowcowa Góra w Dobczycach gdzie znajdowało się biuro zawodów. Po zapoznaniu się z wynikami i kolejnością startową, zawodnicy wyjechali na odcinek nocny w dwóch kolumnach. I – klasa EXTREME – która udała się do Raciborska, II – klasa ADVENTURE – która udała się do Podolan.

Zawody wbrew oczekiwaniom zakończyły się dopiero koło godziny 6.oo rano dnia następnego.. Co odczuli zarówno zawodnicy jak i organizatorzy ;)

SOBOTA

Godzina 10:00 po szybkim śniadaniu i krótkiej nocy wszystkie załogi wyjeżdżają na nowe trasy. Tym razem klasa EXTREME do Borzęty, klasa ADVENTURE – do Raciborska. Trasy okazały się trudne i końcowo klasę Extreme – ukończyły dwa samochody, trasę Adventurę – cztery. Ale pogoda dopisuje, kibice na trasie też – w końcu mają na co popatrzeć ;). Zawodnicy również zadowoleni. Pozytywne nastawienie w rywalizacji jest – część kierowców po ukończeniu dzisiejszego odcinka z niezbyt sprawnym pojazdem okupuje telefony w poszukiwaniu mechaników, którzy dokonają cudu i za noc doprowadzą ich ‘cacka’ do ładu i składu, żeby podjąć wyzwanie kolejnego dnia. [ I powiem Wam w sekrecie – o to chodzi, aby nie tracić charta ducha – za to kochamy naszych kierowców !! ]

Na zakończenie dnia WSZYSCY udaliśmy się na kolację integracyjna do Centrum Szkoleniowego na Jałowcowej Górze, gdzie usiedliśmy razem. Posiedzieliśmy, pogadaliśmy, powygłupialiśmy się – możemy powiedzieć dobrze się wybawiliśmy, po czym rozeszliśmy się do pokoi, aby zbierać siły na ostatni dzień błotnych zmagań.

NIEDZIELA

Dzisiaj obie ekipy – klasa EXTREME i ADVENTURE wyjeżdżają na jedną trasę – BORZĘTA. Pierwsza startuje klasa Extreme – z której do dnia niedzielnego zostały dwa samochody - Kto był to widział teren na jakim zawodnicy musieli się zmagać – wąwozy, trawersy, błoto, podjazdy oraz niezliczona ilość drzew, które cały czas były wykorzystywane. ;) Dla kibiców – teren wymarzony do obserwowania zmagań kierowców i ich pilotów, dla zawodników – ciężko, ale ogólnie słychać było zadowolenie.

Po ukończeniu przejazdu, wszystkie ekipy wróciły na Jałowcową Górę, gdzie nastąpiło oficjalne rozdanie dyplomów, pucharów i nagród które ufundowała firma NEGRA.  Poniżej przedstawiamy wyniki obu klas.

KLASA EXTREME

I miejsce – Zenon Skupień i Witold Grabowski

II miejsce – Dariusz Łysoń i Dariusz Kapuściński

III miejsce – Kosma Nowak i Ramzes Mastela

KLASA ADVENTURE

I miejsce – Janusz Rusek i Sławomir Janosz

II miejsce – Marcin Stanik i Tomasz Cieżak

III miejsce – Roman Pawłowski i Mariusz Kiereś

Jednogłośnie przyznaliśmy nagrody FAIR PLAY dla załóg, które zachowały się w koleżeński sposób na trasie:

Nagroda FAIR PLAY 

- Koza Jacek

- Grzegorz Jagos i Bogdan Totoś

-Dariusz Łysoń i Dariusz Kapuściński

Wśród opinii zawodników zostaliśmy oceni pozytywnie. Wiadomo, kilka rzeczy jest do poprawienia – ale czas na to będzie na następnych zawodach, żeby pokazać zawodnikom – „JEST LEPIEJ”.

My dziękujemy WSZYSTKIM – zawodnikom, kibicom, obserwatorom. A szczególnie dziękujemy naszym SPONSOROM, bez których ciężko by było zorganizować nam taką zabawę – dziękujemy firmom : Hojnor Serwis 4x4, Auto Kaczmarek, Cukierni K.T.Łapa, Rudex-Bis, Galposter Południe, Firmie budowlanej Tech- Dom Krzysztof Dydeński, Tartakowi Antoni Pyrz, Firmie Dynamica, Negra Sport, TC Pasja Team, Firmie Krokus, Land Servis’owi, Husqvarna Moto – Mlecczek, Jałowcowej Górze, Drukarni Grafipack, Zumbi, Ubezpieczeniom Jasinkiewicz, Restauracji Toscana.  Oraz dziękujemy naszym PATRONOM MEDIALNYM – Gazecie Myślenickiej, portalowi miasto-info.pl , portalowi 4x4 off- Road.pl, portalowi myślenice itv, Gazecie SEDNO.

Pozdrawiamy sportowo i już nie możemy doczekać się naszego kolejnego spotkania z WAMI

 – ekipa MKM !!

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce internetowej.